دستگاه تمیز کننده التراسونیک Codyson – CD-4820
دستگاه تمیز کننده التراسونیک Codyson – CD-4820

دستگاه تمیز کننده التراسونیک Codyson – CD-4820

0تومان
فروشنده:فروشگاه آیمدیکالا
کد محصول: Codyson
موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

حمام التراسونیک ( التراسونیک کلینر ) در واقع یک ظرف فلزی است که مقداری محلول التراسونیک داخل آن می باشد. دستگاه متصل به این ظرف امواج فراصوت ایجاد می کند. یکی از موارد استفاده از محصولات حمام التراسونیک پخش ذرات داخل محلول و در نتیجه یکنواخت شدن محلول مورد نظر می باشد. این امواج می توانند پیوندهای اجرام شکسته و باعث افزایش کیفیت محلول شود. در واقع جدیدترین و حرفه ای ترین وسیله جهت پاک کردن تجهیزات محصولات حمام التراسونیک ( التراسونیک کلینر ) می باشد. از کاربردهای دیگر تمیزکننده التراسونیک ( شوینده التراسونیک ) می توان به ضدعفونی کردن، دیگس کردن HPLC، هموژنایزر، شستشوی قطعات مختلف، تمیز کردن وسایل جراحی و طلاهای ظریف و اجسام در حد میکرون اشاره نمود.

یکی از کاربردهای مهم مواج اولتراسونیک استفاده از ضربه ناشی از حفره سازی ایجاد شده توسط آن در فرآیند شستشوی التراسونیک می باشد. اصول کلی این روش مبتنی بر غوطه وری قطعات مورد نظر در یک مایع واسطه می باشد که این مایع توسط یک مولد امواج التراسونیک با فرکانس و شدت بسیار بالایی مرتعش شده و هنگامیکه حفره سازی بوجود می آید، عمل شستشو و پاک کردن قطعه را انجام می دهد. استفاده از امواج التراسونیک بدلیل خواصی که دارند بعضا کاربردهای متنوع و جالبی دارند. محصولات حمام التراسونیک ( تمیزکننده التراسونیک ) با استفاده از امواج التراسونیک ذرات چربی و آلودگی هایی را که روی سطح جسم قرار گرفته جدا کرده و جسم را پاک می کند. یک سیستم پاک کننده التراسونیک شامل 3 قسمت اصلی است: منبع تغذیه، ترانسدیوسر (پیزوالکتریک) و محفظه.

اعمال سیگنال ورودی از منبع تغذیه به یک پیزوالکتریک باعث ارتعاش آن شده و انتقال این نوسان از جداره محفظه به مایع درون آن می تواند مولکول های مایع را تحت تاثیر قرار داده و پدیده حفره سازی را بوجود آورد. حفره سازی نتیجه ضربان در فرایند شستشو التراسونیک است که با تغییر فرکانس ورودی منبع تغذیه پدیدار شده و می تواند تاثیرات مختلفی روی جسم مورد شستشو بگذارد.

 

ویژگی دستگاه:

-          تمیز کننده ابزارآلات پزشکی با استفاده از امواج اولتراسونیک

-          پاک کردن رسوبات و اجرام روی ابزار

-          دارای تایمر دیجیتالی

-          مجهز به سیستم Degas (تخلیه حباب های هوا از داخل آب)

-          قابلیت تنظیم زمان از 1.5 تا 8 دقیقه

-          مجهز به سنسور دما برای جلوگیری از افزایش بیش از حد دما

-          دارای ظرفیت 2.5 لیتری و وزن 3کیلوگرم

-          دارای فن ختک کننده

-          هیتر سرامیکی

-          فرکانس 42000 هرتز

-          ابعاد دستگاه 22.5*18*29 سانتی متر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب