دستگاه اولتراسونیک 11s پارسونیک
دستگاه اولتراسونیک 11s پارسونیک

دستگاه اولتراسونیک 11s پارسونیک

41,420,000تومان
فروشنده:فروشگاه آیمدیکالا
کد محصول: 11S
موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

ابزارآلاتی که در صنعت پزشکی استفاده می‌شوند، تمیزی و پاکی آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا اگر این ابزار آلات به خوبی تمیز نشوند، در فرایند بازپروری دچار مشکل خواهند شد. ابزارهایی که تمیز می‌شوند باید فاقد هرگونه ذرات و اجرام باشند. اگر این ابزارها دارای جرم باشند در فرایند درمان دچار مشکل خواهیم شد. حمام التراسونیک یا حمام فراصوت عبارت است از کاربرد امواج مکانیکی-صوتی با فراکانس بالا. مهمترین کاربرد امواج اولتراسونیک ایجاد ضربه‌ایی است که این ضربه‌ها از ارتعاش فرایند شستشوی التراسونیک ایجاد می‌شود. در حقیقت این روش مبتی بر غوطه‌وری قطعات مورد نظر در یک مایع واسطه بوده که این مایع توسط یک مولد امواج التراسونیک با فرکانس و شدت بالا مرتعش شده، که به آن کاویتاسیون گفته می‌شود. کاویتاسیون عمل شستشو و پاک کردن تجهیزات پزشکی در حمام فراصوت را انجام می‌دهد. التراسونیک کلینر با استفاده از امواج صوت چربی و آلودگی‌های پروتئینی و جرمی که روی سطوح ابزار قرار گرفته را پاک می‌کند.

حمام التراسونیک با استفاده از مکانیسمی ‌که دارد باعث تمیز شدن قسمت‌هایی از ابزار می شود که دسترسی به آن مقدور نیست مثل اتصالات و مفصل‌هایی که در ابزار وجود دارد، همچنین باعث درخشندگی و حفظ لایه محافظ ابزار “Passive layer” خواهد شد.

 اجزای حمام التراسونیک

         منبع تغذیه

         پیزوالکترونیک

         محفظه

        شیر خروجی

         گرمکن آب

سیگنال‌های ورودی از یک منبع تغذیه به یک پیزوالکترونیک باعث ارتعاش شده و انتقال این نوسان از جداره محفظه به مایع درون آن باعث شده که باعث پدیده کاویتاسیون می‌شود.

پدیده کاویتاسیون نتیجه ضربان فرایند شستشو التراسونیک بوده که با تغییر فرکانس ورودی منبع تغذیه پدیدار شده و می‌تواند تاثیرات منفی روی اجسام داشته باشد.

 

ویژگیهای حمام اولتراسونیک 11s

 

ابعاد مخزن: 30x25x15سانتی متر

 

توان اولتراسونیک: حداکثر 150 وات

 

فرکانس اولتراسونیک: 28 کیلوهرتز

 

تایمر: 2 تا 22 دقیقه مرحله 4 دقیقه

 

کنترل کننده دما: 20 تا 70 درجه سانتیگراد مرحله 10 درجه سانتیگراد

 

قدرت بخاری: 300 وات

 

جنس: بدنه فولاد ضد زنگ 304، مخزن، درب، سبد، شیر تخلیه

 

لوازم جانبی شامل: درب، سبد، سیم برق، شلنگ تخلیه


حجم: 9 لیتر


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب