دستگاه التراسونیک 7500s مدل پارسونیک
دستگاه التراسونیک 7500s مدل پارسونیک

دستگاه التراسونیک 7500s مدل پارسونیک

30,520,000تومان
فروشنده:فروشگاه آیمدیکالا
کد محصول: 7500S
موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

افرادی که در صنعت پزشکی کار می‌کنند، به خوبی می‌دانند که تمیز کردن ابزارآلات پزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر ابزارآلات پزشکی به خوبی تمیز نشوند، در فرایند بازپروری ابزار دچار مشکل خواهند شد. ابزارهایی که قرار است برای درمان استفاده شوند، نباید دارای جرم باشند. حمام التراسونیک یا دستگاه اولتراسونیک، عبارت است از کاربرد امواج مکانیکی – صوتی با فراکانس بالا. مهمترین کاربرد امواج اولتراسونیک ایجاد ضربه‌هایی است که این ضربه‌ها از ارتعاش فرایند شستشوی التراسونیک ایجاد می‌شود. در حقیقت این روش مبتنی بر غوطه وری قطعات مورد نظر در یک مایع واسطه بوده، که این مایع توسط یک مولد امواج التراسونیک با فراکانس و شدت بسیار بالا مرتعش شده، که به آن کاویتاسیون گفته می‌شود. کاویتاسیون عمل شستشو و پاک کردن تجهیزات پزشکی در حمام فراصوت را انجام می‌دهد. دستگاه اولتراسونیک کلینر، با استفاده از امواج مافوق صوت چربی و آلودگی‌های پروتئینی و جرمی که روی سطوح ابزار قرار گرفته را پاک می‌کند.

حمام التراسونیک با استفاده از میکانیسمی‌که دارد باعث تمیز شدن قسمت‌هایی از ابزار می شود که دسترسی به آن مقدور نیست مثل اتصالات و مفصل‌هایی که در ابزار وجود دارد، همچنین باعث درخشندگی و حفظ لایه محافظ ابزار “Passive layer” خواهد شد.

 اجزای حمام التراسونیک

         منبع تغذیه

         پیزوالکترونیک

         محفظه

·         شیر خروجی

·         گرمکن آب

سیگنال‌های ورودی از یک منبع تغذیه به یک پیزوالکترونیک باعث ارتعاش شده و انتقال این نوسان از جداره محفظه به مایع درون آن، باعث شده که  کاویتاسوین ایجاد شود.

پدیده کاویتاسیون نتیجه ضربان فرایند شستشو التراسونیک بوده که با تغییر فرکانس ورودی منبع تغذیه پدیدار شده و می‌تواند تاثیرات منفی روی اجسام داشته باشد.

 

ویژگی‌های حمام اولتراسونیک 7500s

 

ظرفیت کامل مخزن: 6 لیتر

 

ابعاد مخزن: 30x15x15سانتی متر

 

توان اولتراسونیک: حداکثر 100 وات

 

فرکانس اولتراسونیک: 28 کیلوهرتز

 

تایمر: 2 تا 22 دقیقه مرحله 4 دقیقه

 

کنترل کننده دما: 20 تا 70 درجه سانتیگراد مرحله 10 درجه سانتیگراد

 

قدرت بخاری: 300 وات

 

جنس: بدنه فولاد ضد زنگ 304، مخزن، درب، سبد، شیر تخلیه

 

لوازم جانبی شامل: درب، سبد، برق

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب